Смерть у луцькому військовому госпіталі. Версії. ВІДЕО. ФОТО

11:31 14.11.2014
Жителі волинського містечка Ратного досі не ймуть віри, що їх земляк-атівець  Іван Тричук наклав на себе руки з власної ініціативи. Люди певні: солдата спровокували.
Нагадаємо, йдеться по  інцидент, який мав місце півтора місяці тому у Луцькому воєнному шпиталі. Тоді за нез’ясованих обставин пішов з життя 27-річний солдат. Коментар міліції з приводу суїциду був лаконічним. 
"При огляді слідчо-оперативною групою, інформації, що факт носить кримінальний характер, не виявлено. Труп направлено для проходження судово-медичної експертизи. Порушена справа за ознаками статті  115 ККУ. Триває перевірка", - розповів начальник Луцького МВ міліції Ігор Муковоз.
Відомо: у зоні антитерористичної операції волинянин пробув понад п’ять місяців. На посаді помічника  гранатометника встиг звільнити від сепаратистів кілька українських міст. Додому  чоловіка відпустили усього на 10 діб, та добути їх до кінця йому так і не судилося: стрес від побаченого на Донбасі обернувся для Івана епілептичним нападом.
"Ми поїхали в ліс по гриби і йому стало погано. Він розвернувся і сказав: мені в очах потемніло. Зразу впав і почався напад. Ми відразу рушили на «швидку» до нас у лікарню і вже звідти його направили у госпіталь", - каже дружина Марина Тричук. 
Своє ліжко у шпиталі вояк, у якого медики діагностували дві контузії, мав займати щонайменше три тижні. Потрібне було контрольоване вживання сильнодіючих препаратів, фахове обстеження невропатолога. Та якраз тут, за словами дружини Івана, не склалося:  чоловік почав конфліктувати із профільним спеціалістом, бо той відмовлявся дати йому направлення до психіатричної клініки. 
"Я знаю точно, що він казав психіатру про свій стан – не може спати, має нервозність, агресія виявляється. Ми перед тим просили в Ліпіни направлення, щоби кваліфіковані лікарі те побачили. А нам не дали направлення", - повідомляє жінка. 
Розв’язка сталася саме тоді, як Марина поїхала додому передати донькам армійський привіт від тата. Для обох –  Віки та Катрусі – звістка про найріднішу людину мала бути справжнім святом. Жінка пригадує, почула недобре ще у вечері: її телефонні дзвінки залишилися без відповіді, на СМСки теж не було ніякої реакції, а вже зранку передзвонили з медустанови та повідомили, що Іван звів рахунки з життям – повісився на пожежній драбині. Що суїциду передував скандал – довідалася згодом. 
"Невропатолог був на нічній зміні. Він знав. Вони ввечері посварилися з ним. Бо до мене Ваня передзвонив  і сказав: мене зустрів в дверях невропатолог  і сказав, що я випив. Почали сваритися. Той пішов до головного лікаря, щоби Ваню готували на виписку. Хоча головний поступив інакше – сказав, хай боєць лягає спати і завтра розберемось. А невропатолог замість того закрився у кабінеті і почав погрожувати Івану прокуратурою. Мовляв, якщо ще раз зайдеш, то визву прокуратуру", - каже Марина.
Тим часом, факт словесної перепалки лікаря та пацієнта у шпиталі навідріз заперечують. Солдата Тричука тут пам’ятають, але інформації про нього дають обмаль - посилаються на таємницю слідства. Смерть військовослужбовця розцінюють, як епізод побутового рівня. 
Своя думка з приводу того, що сталося, є у батька солдата Івана Хомовича. Чоловік навідріз відмовляється вірити у «алкогольну» та «депресивну» версії загибелі сина, натомість  говорить про лікарську змову, яка тягне на кримінал.
"Моя думка така- йому щось укололи  і він від того помер, а потім його повісили, щоби сліди замісти. Моя версія така. Бо самі лікарі говорять, якщо мертвого повісити, то слідів не буде", - розповів батько атівця Іван. 
Між тим, доводити це у судах рідні та близькі військовика не хочуть. Ратнівчани прагнуть лише одного: щоби чесне ім’я людини, котра боронила країну у найважчі її часи, не паплюжили різними домислами. В тому числі й журналісти. Місцева влада - теж «за». І як приклад  демонструє дитяче містечко, яке  поставив якраз напередодні поїздки у зону АТО мобілізований, колишній прикордонник Іван Тричук. Робити добро, кажуть, було його кредом.
"У нас в районі автостанціє є невелика земельна ділянка. Яка, як у нас буває, коли вона нічийна, вона брудна і засмічена. І от ці молоді люди прийшли до нас з пропозицією, щоби ми дозволили впорядкувати цю територію. І Ваня також з ними був. Він дуже великий вклад вклав для того, аби там вирубали корчі і зробили дитячу площадку", -заступник Ратнівського селищного голови Надія Романюк.
Загалом, у зоні антитерористичної операції натепер з Ратного перебуває тридцятеро осіб.
Серед них – чиновники, підприємці, вчителі… Держава, звісно, цінує всіх та кожного, проте особливу прихильність продемонструвала  лише до нашого героя. Нещодавно стало відомо, що Порошенко підписав наказ про нагородження ратнівчанина орденом за мужність третього ступеню. Як реагувати на таку увагу – сім’я Івана поки що не знає. Відзнака адресована не посмертно і має передаватися з рук у руки.  Та якби там не було, звістка з Адміністрації Президента, то ще одне свідчення праведного шляху Івана Тричука.