У Володимирі-Волинському загиблим бійцям АТО присвоїли звання Почесних громадян міста

11:38 25.04.2015
Депутати Володимир-Волинської міської ради прийняли рішення посмертно присвоїти звання «Почесний громадянин міста Володимира-Волинського» героїчно загиблим під час бойових дій військовослужбовцям.

Відтепер таке звання матимуть покійні підполковник Василь Спасьонов, майор Віктор Хмелецький, майор Леонід Полінкевич, старший солдат Ігор Упоров, старший лейтенант Олександр Максименко, сержант Михайло Ілляшук, солдат Дмитро Головін та боєць 5 батальйону ДУК «Правий сектор» Дмитро Колєсніков.

Розглянувши  клопотання Володимир-Волинського об’єднаного районного військового комісаріату народні обранці вирішили посмертно нагородити відзнакою міської ради «За заслуги перед містом Володимиром-Волинським» трьох загиблих бійців. Такі відзнаки отримають сім’ї  Михайла Ілляшука, Дмитра Головіна та Дмитра Колєснікова.

Також на черговій сесії міської ради були затверджені детальні плани території для наступної передачі земельних ділянок для будівництва у власність воїнам – учасникам АТО. Такі ділянки будуть надаватись військовослужбовцям в районі вулиць Будівельної та Залізничної.

Проголосували депутати і за звернення до колег з німецького міста-побратима Цвікау, з проханням прийняти на обстеження та реабілітацію поранених володимир-волинських бійців. Хоч і не одностайно, але все ж таки у більшості, народні депутати підняли руки за звернення до Президента України щодо повернення Степану Бандері та Роману Шухевичу звання Героїв України.

Загалом, за більшість із 26 питань, винесених на порядок денний 43 сесії, депутати голосували одностайно та без обговорень. Дискусія виникла лише щодо будівництва на розі вулиць Ковельської та Шевченка торгових рядів на кшталт єврейських магазинчиків, які були тут у 19 – 20 століттях. Це питання вже підіймалось близько десяти років тому, але як і зараз, не було одностайності в його вирішенні.  

Депутат Микола Удуд, який є  настоятелем Собору Різдва Христового, висловив побоювання, що прихожани його церкви, яка знаходиться поруч, будуть проти такого будівництва. «Якщо в 19 столітті ця споруда прикрашала наше місто, то не факт, що прикрашатиме і у 21. Крім того, на великі релігійні свята, коли ми проводимо освячення, люди стають навколо будівлі колишньої школи і якщо там будуть торгові лотки, то не впевнений, що це буде красиво», - зазначив депутат.  

На сесії також була присутня мешканка аварійного будинку, який знаходиться навпроти ймовірного будівництва. Вона висловила думку більшості жителів навколишніх багатоповерхівок, які побоюються, що нове будівництво викличе подальше руйнування будинків, адже минулого року їх рятували, стягуючи спеціальною металевою конструкцією.  Тож зваживши усі аргументи, депутати зняли дане питання з порядку денного та відправили на доопрацювання.