А синочка нам народила... коханка

15:43 03.02.2016
Традиційно в першу суботу лютого у нашій школі – зустріч випускників. Якось так  склалося, що кожного року хоча б один з однокласників дивує несподіваним поворотом своєї долі. Цього разу всіх шокувала тихоня Валя, у якої, здавалося, життя ішло без потрясінь... 
З Льончиком вони дружили ще зі шкільної лави. Спочатку Валя писала йому листи в армію, потім Льончик чекав, доки Валя отримає диплом інженера. Потім закохані одружилися, батьки виплатили молодятам кооперативну квартиру в Луцьку. Працювали обоє на заводах, виховували доньку. Потім почалася перебудова, підприємливі Валя та Льончик «човникували» у Турцію, Польщу, Румунію... Згодом і власну справу започаткували. Одне слово, жили небідно. Ніхто не сумнівався в їхній сімейній ідилії, адже щоразу на зустріч випускників приїжджали разом.
Цього разу Валя розвіяла наші уявлення про їхнє ідеальне подружжя.
– Відразу хочу сказати, що в усьому, що сталося, виню тільки себе. Звикла, що Льончик завше поряд: і вдома, і на фірмі. Я ж була для нього лише діловим партнером і надійним другом, от він і завів коханку. І ще й де? Під носом, у сусідньому дворі. Заможні батьки купили їй окрему квартиру, щоб єдина донька могла влаштувати особисте життя. Вже потім мені розповіли, що Сніжана мала багатий досвід у стосунках з чоловіками, зловживала спиртним, так що її батьки були раді будь-якому зятеві. А тут Льончик – спокійний, неконфліктний, майстер на всі руки. І все закрутилося, мов у кіно: Льончик бігав за нею, як песик, жив на дві сім’ї. А потім Сніжана завагітніла, і її батьки поставили перед Льончиком ультиматум: або переїжджаєш до нашої доньки, або ми пустимо за вітром твій бізнес.
Я сприйняла цю звістку спокійно, погодилася на розлучення, але без скандалів і зайвого розголосу. А от у доньки була істерика, бо ми приховували від неї татові походеньки. Наша Маринка не могла зрозуміти, як тато йде до якоїсь жінки, з якою матиме інших дітей?
Це були каторжні душевні муки! Адже ми з Льончиком постійно бачилися на роботі, Маринка зустрічала його на вулиці... Льончик запрошував доньку в гості, але та категорично відмовлялася. Навіть не захотіла подивитися на новонародженого братика...
І коли всі змирилися зі своєю долею, заспокоїлися, доля підготувала сюрприз: Сніжана зовсім не хотіла виконувати обов’язки молодої мами. Вона зникала кудись на кілька днів, про сина й не згадувала. Її батьки відразу сказали: ваша сім’я, ваша дитина, живіть, як знаєте. Мені було шкода дивитися на Льончика, який приходив зранку неголений, втомлений, давав вказівки і біг до малюка. 
Від колег я дізналася, що Сніжана все-таки втекла за кордон і ніби працює там танцівницею. Батькам вона телефонує, а от чоловікові – ні. Тому коли в новорічну ніч у двері подзвонив Льончик із немовлям на руках, я просто не могла його не пустити на поріг. У хлопчика різалися зуби, піднялася температура. «Допоможи, благаю», – промовив Льончик і впав на коліна. Ну в мене ж серце не камінь. Викликали «швидку», малюкові зробили укол, і він заснув. 
Ми з Льончиком до ранку просиділи на кухні. Пили каву, курили, говорили про життя. Я бачила, що чоловік шкодує про свій необдуманий вчинок, але ж і зізнатися йому було соромно. Тому перший крок зробила я. «Залишайся вдома, ти потрібен мені, Маринці. А хлопчика вигодуємо, все ж таки син», – запропонувала я. Льончик ніби чекав цих слів, знову став на коліна, обняв мої ноги і заплакав. «Я для вас гори зверну – для тебе і для дітей. Дякую, що пробачила...».
Цю картину і застала вранці Маринка, яка повернулася з гулянки. Вона не могла второпати, чому тут батько, ще й на колінах, звідки взявся малюк і, взагалі,  що відбувається.
Саме Маринка довго не могла пробачити батькові, грала в мовчанку. А от до братика, навпаки, прикипіла. Няньчиться з ним, купає, возить на прогулянки. Про Сніжану ми так нічого відтоді й не чули. Її батьки вряди-годи телефонують Льончикові, хоча до внука не приходять. Може, це й на краще. Для чого лізти в чужу сім’ю?
Марта ЮЛАНТОВА