На Волині відправили панахиду на могилі убієнного священика

09:15 27.02.2016
З часу загибелі отця Іллі минуло вже 8 років. Мученицькою смертю відійшов він із цього світу 26 лютого 2008 року.

Біля Свято-Михайлівського храму у селі Білосток і досі стоїть невелика стара хатина, в якій закінчився земний шлях Ігоря Хамази – у світському житті, та ігумена Іллі – у монашому чині. Напевне, цю хатину треба знести з лиця землі, бо у ній пролилася монаша кров, кров воїна Христового, який проти Зла боровся хрестом і молитвою.

Недовго отець Ілля був настоятелем храму у селі Білосток, але і за той короткий час звершив тут багато справ, інформує сайт Волинської єпархії УПЦ. Вже перед своєю земною смертю він зробив те, що до нього не робилося десятиліттями: порівняв похилені хрести на церквиці, які було видно і з греблі у сусідньому Садові, його рідному селі. Священик сам виліз на височину до майстрів, які рівняли хрести, допомагав їм, а коли роботу завершили, там же, поближче до неба, заспівав майстрам «Многії літа», і спів підхопили хористи, які стояли унизу… Він підготував молодіжний хор при храмі, розчистив джерело внизу біля церквиці, планував біля нього поставити капличку, і в день своєї загибелі збирався їхати до Луцька по матеріали по неї. Він прагнув відновити у Білостоку монастир, котрий діяв тут з незапам’ятних часів.

Могила отця Іллі – якраз напроти воріт садівського храму, з якого починалася і його дорога до Бога. Поглядом із портрета він зустрічає кожного, хто і сьогодні сюди приходить. Настоятель храму Казанської ікони Богоматері протоієрей Володимир Мелесь каже, що молитва за отця Іллю у храмі звершується повсякчас усі ці роки. У день його мученицької смерті з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта панахиду на могилі ігумена Іллі відслужив голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, йому співслужили благочинний Луцького районного округу протоієрей Петро Приступа, настоятель храму священик Володимир Мелесь та настоятель білостоцького храму священик Володимир Андрійчук. «Ми згадуємо його і віримо, що милосердний Господь прийняв його душу і простив гріхи видимі і невидимі, а ми здобули в особі отця Іллі ще одного молитвеника за нас, грішних», – говорив отець Валентин після панахиди. Родині та близьким отця Іллі він побажав терпіння і сил, аби нести той земний хрест, який випав на їхню долю.