Майстер із Волині яєчну шкаралупу закручує у спіраль

16:20 26.03.2016
Виявляється, її можна не лише свердлити, вирізувати та обковувати металом, як це робить володимирський майстер Анатолій БОЙКО, а й витягувати і навіть закручувати в спіраль! 

– За всіма законами хімії та фізики це, здавалось б, неможливо, тому в ході експериментів довелося ці закони змінювати, – усміхається  мій співрозмовник. – Спочатку я розрізав яйце на вісім рівних частин, відтак на шістнадцять, з яких заповзявся складати різні квіти, візерунки… А потім подумав, чому б не спробувати погнути шкаралупу? Перша спроба була невдалою: яйце, яке я викував металом, а потім розрізав спіраллю, луснуло. Тож далі більш ретельно вираховував розміри яйця, слабкі та міцніші місця шкаралупи – і тоді все вийшло.
 Витягування яйця може затягнутися на кілька днів, адже працювати треба не поспішаючи, розтягуючи шкаралупу міліметр за міліметром. Приміром, яйце заввишки 8 сантиметрів Анатолію вдалося розтягнути до 18,5 сантиметра. Новий винахід відкрив майстру ще більші простори для фантазії. В цій техніці він уже встиг зробити шість робіт. Демонструє одну з найкращих – оригінальну композицію з кількох писанок, які кріпляться на стовпці з пресованого бурштину в обрамленні спіралі з гусячого яйця, із статуетками архангела та голубів. – Це перша робота, в якій я застосовував механіку, – каже Анатолій і повертає ключ механізму, після чого композиція починає обертатися навколо своєї осі під відому мелодію Бетховена «До Елізи».Працюючи з писанками, Анатолій досконало вивчив будову шкаралупи яєць різних видів, їхній хімічний склад. Майстер запевняє, що на цьому його експерименти не закінчаться, тож і надалі дивуватиме неймовірними виробами. 
Тетяна ІЗОТОВА