Секс під час посту: що радять священники та лікарі?

23:00 21.02.2018

Цього тижня розпочався Великий піст. Триватиме  він 48 днів і завершиться 7 квітня. Сенс дотримання посту полягає не лише у голодуванні, а й утриманні від поганих думок, шкідливих звичок та інтимного життя.  

Тож, чи забороняє церква інтимне життя під час посту і чи загрожує утримання від сексу організму чоловіків і жінок? Усі аспекти цього делікатного питання журналістам  "ЧаРівне.інфо" пояснили священнослужителі та лікарі.

Керівник прес-служби Рівненської єпархії  УПЦ КП протоієрей Василь Рудніцький:

- Церква радить утримуватись вiд статевого життя на час посту. Подружжя має повнiстю вiддатися духовностi й молитвi.

Якщо є спiльна згода чоловіка та жінки на те, щоб не було статевих стосункiв - чудово. Та якщо ж хтось iз подружжя не згоден, то вiдмова в статевих стосунках iншого може завдати йому духовної шкоди. Сексуальне життя подружжя у цей період має бути виключно за взаємною згодою, аби не провокувати інші гріхи.

У даному випадку це стосується лише тих, хто знаходиться у шлюбі.  Водночас, суворе обмеження в статевих стосунках повинно бути в строгi днi посту. Зокрема, у Страсний тиждень.

Головний лікар Рівненського міського пологового будинку Сергій Сулімовський:

- 48 днів – це не такий великий проміжок часу, щоб  у чоловіка чи жінки могли виникнути проблеми зі здоровʾям.

Хоча, є й індивідуальні особливсості кожного організму. Важливо, аби людина усвiдомлювала, для чого вона вiдмовляється вiд статевих стосункiв.

Тодi сам органiзм запускатиме механiзми регуляцiї. Неправильно постити тiльки заради дотримання традицiй. Людина має свiдомо приймати таке рiшення.