До Чудотворної Бучинської ікони вкотре зійшлися віряни. ФОТО, ВІДЕО. Частина перша

12:53 23.05.2013
На престольне свято до невеличкого поліського села приїздять з Рівненщини, Білорусі та усіх куточків Волині

На Миколи Весняного до Бучина, що на Любешівщині, поспішають на поклон до чудотворної ікони Божої Матері. Історія образу вражає: у 1706 році Чудотворний Бучинський Образ Богородиці знайшли на острівку серед річкової заплави Стоходу. Коли її хотіли перенести до села, то щораз образ переносився на те місце, де вперше явився людям. Тому серед болота збудували храм, де нині зберігається ікона. Однак які б паводки не були, острівок і храм ніколи не вкривала вода.

Навіть священики не пам`ятають, коли вперше пройшов 15-кілометровий Хресний Хід від Любешова до Бучина. Люди пригадують, що поклонитися Богородиці сходилося до семи тисяч вірян.

- Чимало чудес являла людям ця ікона, - розповідає благочинний Любешівської округи Української православної церкви протоієрей Анатолій (Шкара). - Коли у рядянські часи вирішили закрити церкву, то з Чудотворного образу хотіли зняти посріблену ризу. Коли ж уповноважений наблизився з ножем до образу, то впав у конвульсіях.Свідки розповідають, що особливого полегшення біля Чудотворного Бучинського Образу зазнають люди з серцево-судинними захворюваннями. Тому чимало людей несуть з собою до храму зелені гілки багуна - лікарської рослини, яка цвіте саме на свято - і прикладають до ікони.

 Біля храму збираються цілими родинами, а після Богослужіння їдуть на гостину до родичів. Це єдиний день в році, коли до Бучина приїздить стільки людей. Бо у цьому поліському селі залишилося зовсім небагато мешканців.Тетяна КУШНЕРИК
Фото Вікторії ВЕЛИЧКО
Відео Олександра ПІЛЮКА